Tkalcovna RTK, spol. s ro Rokytnice nad Jizerou zostaw komentarz

Spółka RTK spol. s ro je výrobcem širokého sortimentu tkanin v šířích wykonaj 160-200 cm jak počtem nití v osnově do 10.710 nití. Od roku 2012 jsou k dispozici široké stroje Vamatex Silver 360 s možností výroby festiwin do šíře až do 340 cm.

Všechny tkací stroje jsou vybaveny listovými stroji až zrobić počtu 24 listů, je také možno vyrábět víceosnovní vazby vazby perlinkové.

Jsou zpracovávány všechny materiály staplové a to jak přírodní, tak syntetické. Czy útkového směru je možno zpracovat i příze multifilametní.

Největší podíl výroby činí lehké bavlnářské tkaniny (košiloviny) z nejkvalitnějších jemných bavlněných přízí od tex 7,4 v hmotnosti tkanin od 70 do 150 g / m2. Vedle toho se ale dále vyrábí i rozličný sortiment středně těžkých tkaniny s hmotností až do 420 g / m2 a do z přízí nejen bavlnářských, ale i přízí lněných, viskózových, syntetických, vlněných či směsových.

Firma RTK spol. S ro s ro nabízí Vedle Prodeje režných tkanin také prodej tkanin bělených, barvených nebo jinak upravených, stejně tak, że prodej kusových konfekčních výrobků (např. lůžkovin, utěrek, plen APODa). Tyto činnosti jsou zajišťovány v kooperaci s externími dodavateli.

Jedná se o výrobu zakázkovou, tzn. minimální výrobní množství tkaniny na konkrétní zakázku je 2000m (není vytvářena vlastní kolekce výrobků).

Roční produkce dosahuje přes 2,2 miliony metrů, resp. 4 miliony m2. Z toho více než 80% je exportováno do západních zemí a to pro nejnáročnější zamówień.

Rámcový výrobní sortiment:

  • Košiloviny (bez pestře tkané osnovy)
  • Technické tkaniny z PES přízí (Trevira CS)
  • Lůžkoviny (povlečení, prostěradla), včetně tkanin 100% lněných
  • Tkaniny pro domácnost z bavlny, směsí nebo lnu (ubrusoviny, damašky, utěrkoviny, vaflové zboží, prostěradloviny, pleny apod.)
  • Různé další oděvní či nábytkové tkaniny
  • Technické tkaniny (stanovky, plachtoviny, tkaniny pro tisk aj)
  • Zajišťování barvení a úprav na tyto tkaniny vč. možnosti konfekčního zpracování tkanin pro domácnost

RTK, spol. s ro v Rokytnici nad Jizerou, je společnost, která navazuje na dlouholetou tradici textilní výroby v Rokytnici nad Jizerou. Základy firmy je tak možno datovat už na rok 1867. Vyráběly se zde vždy převážně bavlněné tkaniny a do hladké i žakárské, režné i barevné, určitou dobu měla firma i vlastní bělidlo, takže sama upravovala tkaniny do konečné prodejní podoby.

Po 2 světové válce byla firma jedním ze závodů národního podniku Seba np Podstatné změny nastaly po roce 1992, kdy byla firma zprivatizována. Byla tak zahájena nová etapa rozvoje firmy a to pod současným názvem RTK, spol. s ro Následně vstoupil minoritním podílem zrobić firmy i zahraniční Kapital, který umožnil Jak modernizaci strojního parku, tak ja zabezpečení nových zakázek naplnění strojních kapacit tkalcovny.

V této době došlo také k po modernizacji celého objektu firmy. Týkalo se to zejména stavebních rekonstrukcí výrobních objektů, výměny elektrických rozvodů, byla postavena nová plynová kotelna vč. výměny rozvodů topení, na tkalcovně byly instalovány automatické klimatizační jednotky, zcela nové je vodní hospodářství apod.

Firma disponuje strojním zařízením, které zajišťuje výrobu staplových tkanin ve vysoké kvalitě a to se zaměřením na jemné bavlnářské oděvní tkaniny.

Rokytnice leží na severu Čech v západní části pohoří Krkonoš. Jeji odvěkou historií činností práměstí, který byl v minulosti hlavním zdrojem příjmů města a obživy lidí. V současnosti je již hlavně rekreačním, turistickým a sportovním centrem. V létě je ideálním východiskem pro horskou turistiku av zimě pak významným střediskem pro sjezdové i běžecké lyžování.

dzielenie
Proszę czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *